ANASAYFA

KURUMSAL

TEKNİK BİLGİLER

ÜRÜNLERİMİZ

KATALOG

İLETİŞİM

Bize Ulaşın: 0 232 799 03 33

EN

TR

E-Posta: info@starhavuz.com.tr

TEKNİK BİLGİLER

ANASAYFA >

TEKNİK BİLGİLER >

UPVC Hakkında Genel Bilgiler

UPVC Hakkında Genel Bilgiler

UPVC  boru ve ek parçaları, hem doğal olarak meydana gelen hem de endüstriyel faaliyetlerin sonucu olarak agresif ortamlara karşı mükemmel direnç gösterir. Doğada kimyasal veya elektrokimyasal olarak hemen her türlü korozyona karşı dirençlidirler. UPVC iletken olmadığı için, UPVC borularında galvanik ve elektro kimyasal etkiler oluşmaz.

 

UPVC Boru ve ek parçaları sıkça aşağıdaki durumlarda kullanılır,

• İçme ve kullanım suyu boru dağıtım sistemleri için, hem ana hem de besleme hatları

• Kanalizasyon ve tahliye borusu sistemleri

 

Metalik olmayan doğasından dolayı, kullanılan malzeme tüm metalik korozyona karşı tamamen dirençlidir.Yüksek sülfatlı topraklardan ve düşük sertlikteki sudan kaynaklanan agresif su, UPVC borularına saldırmaz. Ürünlerimiz, bu nedenle çok çeşitli endüstriyel sulara ve kimyasallara dayanıklıdır ve uzun ömürlü sistem ömrü ve üretim maliyetlerinde avantaj sağlar.

 

UPVC'nin spesifik kimyasal  için direnci hakkında daha fazla bilgi için, firmamızla temas ediniz. Tatsız ve kokusuz malzemeden yapılmış olan UPVC boru ve ek parçaları, taşınan tüm sıvılara karşı nötr kalır.UPVC tamamen inerttir ve insan tüketimi için yapılan sıvıların taşınmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Ayna pürüzsüz iç yüzeyleri nedeniyle, UPVC boru ve ek parçaları minimum akış kaybına sahiptir. Ayrıca iç birikintiler birikmez, kanalizasyon sistemlerinin yapımında özel bir avantaj vardır.

 

UPVC boruların fiziksel özelliklerini direkt güneş ışığı, rüzgar ya da yağmur etkilemez.Ancak, doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalınması nedeniyle yüzey kızarmasını önlemek için, boruların doğrudan güneş ışığından korunmaları önerilir.Sert PVC yanmaya karşı iletken değildir. Yangın durumunda, alevler UPVC borularında seyahat edemez. Bu nedenle, hem evsel hem de endüstriyel elektrikli tesisler için kullanıldığında ek

güvenlik sunarlar.

 

UPVC boruları, aynı çapta çelik borudan beş kat daha hafiftir.Bu, nakliye maliyetlerini azaltır, zor ve uzak yerlerde kurulum yapılmasını kolaylaştırır.Kurulum, solvent yapıştırıcı kaynak ile veya lastik conta soket bağlantıları ile hızlı ve kolay şekilde yapılabilir. Her iki durumda da, sızdırmaz bir  bağlantı temin edilir. Sonraki bakım çalışmaları ayrıca minimum bir komplikasyon ve maliyetle gerçekleştirilir.

2003 yılında plastik sektörüne adım atan firmamız; 2005 yılında, radikal bir karar vererek, kardeş firmamız GEMAŞ GENEL MÜHENDİSLİK AŞ’ nin destekleriyle UPVC Boru Ek parçaları ve Vana üretimine başlamıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

FABRİKA

SHOWROOM

İTOB Organize San. Bölgesi  10001 Sokak No:28  Tekeli  Menderes – İZMİR

1443 Sokak No: 2 / S Tesisat İş Merkezi
Yenişehir – İZMİR

+90 232 799 03 33 ( Pbx )

+90 232 799 02 67 ( Faks )

+90 232 449 19 26 ( Pbx )

+90 232 449 19 28 ( Faks )

info@starhavuz.com.tr

kubrakaplan@starhavuz.com.tr

© Copyright 2018 Star Deri Teks. Havuz ve Bilişim Ürünleri San .Tic. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.