ANASAYFA

KURUMSAL

TEKNİK BİLGİLER

ÜRÜNLERİMİZ

KATALOG

İLETİŞİM

Bize Ulaşın: 0 232 799 03 33

EN

TR

E-Posta: info@starhavuz.com.tr

TEKNİK BİLGİLER

ANASAYFA >

TEKNİK BİLGİLER >

Depolama ve Taşıma

Depolama ve Taşıma

UPVC borular güçlü ancak hafiftir, özgül ağırlığı yaklaşık olarak demirin beşte biridir. Sonuç olarak, bu borular metal muadillerinden daha kolay işlenir. Bununla birlikte, makul bakım her zaman kullanılmalıdır. Herhangi bir eklemin sağlamlığı muf ve halkanın durumuna bağlı olduğundan, uçlara zarar vermemek için taşıma, taşıma ve depolamada özel dikkat gösterilmelidir.

 

Boruları araçlara yüklerken, boruların kırma demirleri, gevşek tırnak başları, vb. Gibi keskin köşelerle temas etmemeleri için dikkatli olunmalıdır.

 

Taşıma sırasında, borular tüm uzunlukları boyunca iyi bir şekilde sabitlenecek ve kamyonun arka panelinde güvensiz olarak projelendirilmesine izin verilmemelidir.

 

Boşaltma sırasında borular indirilmeli, yere düşürülmemelidir. Borular, hafifçe aşağı ahşaplara yuvarlayarak, boruların bir diğerinin üzerine düşmemesine ve herhangi bir sert veya düz olmayan yüzeye düşmemesine dikkat edilerek, kamyonlardan çıkarılabilir.

 

Borulara her zaman yeterli destek sağlanmalıdır. Borular, özellikle ılık sıcaklık koşullarında büyük kazıklarda istiflenmemelidir, çünkü alt katmanlar deforme olabilir ve bu da birleşme ve boru hizalamada zorluklara neden olur. Birleştirme için hazırlanan uçlu herhangi bir boru (muf ve halkabağlantıları, vb.), Yığının diğer uçlarına ve soketlere yerleştirilmiş soketlerle katmanlara istiflenmelidir. Hazırlanmış boru uçları (muflu taraf) istiflerden daha çıkıntılı konumlandırılır, böylelikle üzerlerindeki ağırlıktan deforme olmazlar.

 

                        

 

Uzun süreli depolama için, boru rafları sürekli destek sağlamalıdır. 160 mm'nin altındaki boyutlar için daha yakın destekler gerekecektir. Bu tür boru raflarında, borularyedi kattan fazla veya 6ft'den(1.8m)  fazla yüksek depolanamaz.  Hangisi daha azsa, fakat eğer farklı çaplar aynı raflarda tutulursa, o zaman en büyük çaptaki borluar ve en kalın basınç sınıfları her zaman dibe yerleştirilmelidir. Rafların sağlanmadığı alanda geçici depolama için zemin düz ve gevşek taşlar içermemelidir. Bu şekilde depolanan borular üç seviyeyi geçmemeli ve hareketi önlemek için istiflenmelidir.

2003 yılında plastik sektörüne adım atan firmamız; 2005 yılında, radikal bir karar vererek, kardeş firmamız GEMAŞ GENEL MÜHENDİSLİK AŞ’ nin destekleriyle UPVC Boru Ek parçaları ve Vana üretimine başlamıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

FABRİKA

SHOWROOM

İTOB Organize San. Bölgesi  10001 Sokak No:28  Tekeli  Menderes – İZMİR

1443 Sokak No: 2 / S Tesisat İş Merkezi
Yenişehir – İZMİR

+90 232 799 03 33 ( Pbx )

+90 232 799 02 67 ( Faks )

+90 232 449 19 26 ( Pbx )

+90 232 449 19 28 ( Faks )

info@starhavuz.com.tr

kubrakaplan@starhavuz.com.tr

© Copyright 2018 Star Deri Teks. Havuz ve Bilişim Ürünleri San .Tic. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.